Vacilláltam, hogy mi legyen az új év első posztja – az idén sem megnyíló Sorsok Háza vagy a Mindszenty József téren újrafestett sgraffito – aztán maradtam ez utóbbinál; a szerencsétlen sorsú Sorsok Házaról azt hiszem még bőven lesz alkalom írni. Az újrafestés meg már elkészült, még a tavalyi év végén, ezért aztán megér egy misét.
Fotó: Farkas András / Színes Város
Ezt is – csakúgy, mint a monumentális mesealakok festését a kerületben – a Színes Város csapata „követtel el”, itt nézhető meg az oldalukon a munka különböző fázisa, és a meg- győző végeredmény. Itt lentebb meg az, hogy korábban hogy is nézett ki Somogyi János Nők galambokkal című, 1963-ban készült sgraffitoja, meg maga az akkor még névtelen terecske – sarkán Martsa István ülő nőt ábrázoló szobrával.
Elsőre most ennyit, további szép estét, jó évet és boldog esztendőt!
LaMa
P.s.: A József és a Tolnai Lajos utca sarkán levő kiteresedést még 2015-ben nevezték el a bíborosról, de ez most nem lényeges. Az viszont érdekelne, hogy az eredetileg ott levő nőszobor – helyén 2017 óta Mindszenty József szobra áll – hová tűnt? Kidobták?
***
Azért ez se maradjon le: Grabowskit nem ismeri a nyolcker, a falfestmény megosztja a ház lakóit - Macskafogós házfalat avatott a Színes Város Csoport. A hatalmas festmény technikailag és művészileg is nagyszerű, ez a képekről is látszik, de azért arra is kíváncsi- ak voltunk, mit szólnak azok, akik ott élnek, és nap mit nap nézniük kell. Megkérdeztük hát őket. Kiderült, hogy a kép a Szigony utca legforróbb témája, jobban megosztja a házban élőket, mint a politika, de azért persze nem kapnak össze rajta. (via nlc.hu)